Gegužė 14 2015

Inovacijų draudimo verslui konkursą laimėjusi idėja – po ERGO ekspertų ir I. Laurs padidinamuoju stiklu

17802_1578477899071600_8696346855729327882_nEuropos bendrovės „ERGO Insurance“ Lietuvoje ir rizikos kapitalo fondo „Nextury Ventures“ inovacijų draudimo verslui konkursą „ERGO Nextury Challenge“ laimėjo komanda, pateikusi transporto draudimo programos mobiliesiems įrenginiams idėją. Laimėtojai apdovanoti 2,5 tūkst. eurų piniginiu prizu ir turi pirmenybę derybose dėl draudimo bendrovės ir rizikos kapitalo fondo investicijų. Nors šiuo metu dėl 30 tūkst. eurų pradinės investicijos yra analizuojama laimėjusi idėja, visi 14 į konkurso finalinį etapą patekusių projektų turi pakankamai potencialo, todėl prie jų draudikai gali sugrįžti artimiausiu metu.

Laimėjusios „7 Star“ komandos pateiktas sprendimas – idėja ir siūlymas aplikacija mobiliesiems įrenginiams, kuri leistų realiu laiku užsisakyti ar pratęsti transporto draudimo polisą, keisti jo sąlygas bei paprasčiau ir greičiau pildyti eismo įvykių deklaracijas. Be to, sprendimas numato galimybę išmaniuoju telefonu apdrausti transporto priemonę konkrečiam maršrutui, nuvažiuotam atstumui ar tik tam laikotarpiui, kai transporto priemone yra naudojamasi.

Konkursą laimėjęs sprendimas šiuo metu atidžiai vertinamas, o draudimo bendrovės ekspertai yra pasirengę intensyviai dirbti su idėjos autoriais toliau ją plėtojant ir pritaikant klientams.

„Draudimo versle yra pakankamai erdvės inovacijų diegimui ir taikymui, nemažai specifinių iššūkių, kuriuos drąsiau pasitikti leidžia tinkamai išnaudotas technologinis potencialas. Be to, dažnai reikšmingus pokyčius siūlant geresnes, efektyvesnes ir kokybiškesnes draudimo paslaugas lemia paprasta, tačiau laiku ir tinkamai įgyvendinta idėja“, – sako ERGO draudimo grupės Baltijos šalyse valdybos pirmininkas Dr. Kęstutis Bagdonavičius. – „Investuodami į šiuolaikiškus sprendimus, ne tik atveriame naujas galimybes draudimo srityje, bet ir suteikiame progą savo idėjas realizuoti jauniems ir talentingiems kūrėjams“.

Rizikos kapitalo fondo „Nextury Ventures“ įkūrėjas Ilja Laurs teigia vertinantis galimybę bendradarbiauti su verslu, kuris suvokia inovacijų naudą, siekia atrasti naujų būdų ir galimybių gerinti verslo procesus ir taip kurti pridėtinę vertę savo klientams.

„Drauge galime lengviau atrasti investicijų vertų idėjų ir jas įgyvendinti pasiryžusių jaunų entuziastingų žmonių. Glaudus verslo, inovatyvių sprendimų kūrėjų ir investuotojų bendradarbiavimas atneša naudos ne tik kuriantiems bei taikantiems inovacijas – tai prisideda prie bendro šalies vystymosi ir pažangios visuomenės kūrimo“, – akcentuoja I. Laurs.

Iš viso per tris savaites konkursui „ERGO Nextury Challenge“ buvo pateikta daugiau kaip 65 siūlymai, kaip tobulinti draudimo produktus ar draudimo verslo organizavimą. Dalyvavusių komandų idėjas vertino komisija, kurią sudarė ekspertai iš ERGO draudimo grupės Baltijos šalyse, „Nextury Ventures“, TEO, ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto bei savaitraščio „Bzn Start“.

Kovo pabaigoje startavęs konkursas yra pirmasis bendras „ERGO Insurance“ Lietuvoje ir „Nextury Ventures“ žingsnis investuojant į naujų idėjų kūrimą. Abi šalys yra sutarusios dėl ilgalaikio bendradarbiavimo inovacijų srityje.

Pin It